"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LG'ye İyi Gelmeyen Modüler LG G5!

Sedat | 29 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

LG'nin mobil telefonu G5, ciddi bir düşüş yaşadı. LG markasında neler gelişiyor detaylar haberimizde...

Dünya'nın en başarılı olduğu firmaların başında ismi gelen LG, 2016'nın 3. çeyrek sonuçlarına göre mobil platformunda diğer cühazlarına oranla ciddi bir düşüş yaşadı. Güney Koreli üretici LG, bu yıl içerisinde tanıttığı yenilikçi telefonu LG G5'te hayal kırıklığına uğradı. Beklenen satış reklamlarını yakalayamayan G5 Modeli ne yazık ki diğer serilerinin gerisinde kaldı. 

2016 yılına dair 3. çeyrek raporlarında kar oranı 252 milyon dolar kaydedildi. Bunun yanı sıra geride kalan G5 modelinde ise \%23'lük bir düşüş gerçekleşti. Tahminlere göre önümüzdeki yıl içerisinde LG'nin bu durumu toparlayacak yenilikçi bir başka telefonu ile gelmesi söz konusu. LG'nin mobil departmanında düşüş yaşarken LG V20'nin tanıtımının ardından bu açığın kapatılması düşünülüyor. 

2016 yılının son çeyreğinde artış yakalmasını hedefleyen yeni modelini V20, hala birçok ülkede satışa sunulmaması bu rakalmalrı olumsuz etkileyebilir. Her nek kadar düşüş yaşamışta olsa LG'nin genel yapısındaki başarılı çalışmalarını göz ardı etmek olmaz. Beyaz eşya kategorisindeki başarı kaydedecek özellikleri ile yükselmeye devam ediyor. LG Mobile'ın ne yönde önemli kayıtlar göstereceğini ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz..

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi