"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lider Müzik Sitesine Darbe Üzerine Darbe!

Sedat | 18 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Müzik siteleri arasında en büyüğü olan What.CD kapandı. İşte detaylar...

Yasadışı yollarla dizi, oyun, film ve birçok programın elde edildiği torrent sitelerine darbeler devam ediyor. Son birkaç yıldır artan torrent site kapanma olaylarına bu sefer What.CD eklendi. Müzik indirme aşamasında dünyanın en büyük torrent sitesi olan What.CD, siteye girdiğiniz takdirde sizleri şu şekilde karşılayacaktır:

"Son dönemlerdeki olaylar sebebiyle What.CD kapanmıştır. Şu anki duruma göre kısa süre içerisinde geri dönmeyi düşünmüyoruz. Tüm sitedeki içerikler ve kullanıcı bilgileri yok edilmiştir. Şimdilik herşey için teşekkürler!" şeklinde açıklama ile veda ettiğini göreceksiniz...

Acı bir veda yaşayan What.CD sitesinin kapatılma nedeni diğer torrent sitelerinin başına gelen durumun kendi başına gelmemesi sebebiyle bir önlem olarak belirtiliyor. Böylelikle illegal yapılı müzik platformu çizgsinden çıkmış olan What.CD yerine Spotify, Apple Music, Deezer ve Fizy gibi hizmetlerin kullanımasını tavsiye ederiz.

Üctesiz ve ücretli (10 TL) olmak üzere makul fiyatlarla premium hizmeti  alabildiğiniz bu oluşumlardaki binlerce müziğe sahip olmak, torrent sitelerinden indirmeye nazaran çok daha iyi bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi