"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lig TV Maçları Ücretsiz Ve Şifresiz Sunabilir!

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Lig TV'nin maçları ücretsiz ve şifresiz bir şekilde yayınlacağı söyleniyor. Peki sizce ödeme gerektirmeyen maç izleme seyri ne şekilde gerçekleşecek?

Maç severlerin abone olduğu Digiturk bünyesindeki Lig TV, en sevdiğiniz maçları HD kalitede yayınlıyordu. Maçları izlemek isteyenler aylık üyelik sitemine tabi tutuluyordu. Böylelikle Lig TV üyeleri diledikleri gibi ister internet üzerinden ister mobil cihazlarından maç keyfine erişebiliyordu.

Bugün gelen haber ise tüm futbol severler için yüzü güldürecek cinsten. Teklifin içerisinde; GSM firmaları ile anlaşma yapılması ve mobil cihazlardan da ücretsiz maç izleme deneyimi sunulması da yer alıyor.

Lig TV Ücretsiz Mi Oluyor?

Şimdilik ismi belirtilmeyen bir İtalyan firma, Digiturk'e senelik olarak 650 milyon Euro'luk teklif sundu. Teklife göre; Türkiye bundan sonra tüm Süper Lig maçlarına ücretsiz yayınlanacak. Fakat her güzel şey gibi bunun da can sıkan noktası bulunmakta.

Maç esnasında reklamlar gösterimi söz konusu. İnternet reklamlarınan gelen gelirler göz önünde bulundurulursa, teklifin red almayacağı tahmin ediliyor. Eğer maç esnasında herhangi bir reklam ile karşılaşmak istemiyorsanız, bunun için aylık bir ödeme yapmanız gerekecek. 

Süper Lig Maçlarının yayın hakkı 360 milyon Euro olarak ödenmekte. Buna karşılık teklifte tam olarak 650 Milyon Euro ödeme yapaca olması, Digiturk'ün 290 milyon dolarlık kar elde edeceği anlamına geliyor. Şuan sadece bir söylemden ibaret olan haber, acaba ilerleyen günlerde ne şekilde bir yol izleyecek?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi