"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Logitech Saitek İle Güçlenecek

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Logitech tarafından yapılan açıklamalarda Saitek için satın alma girişimlerine başlandığı belirtildi.

Donanımları ile bugüne kadar en popüler markalar arasında olmayı başaran Logitech yeni bir satın alma için girişimde bulundu. Logitech ile Saitek arasında yapılan ilk görüşmelerin oldukça olumlu geçtiğimi öğrenilirken, satış işlemlerinin resmiyet kazanması ile birlikte Saitek bundan sonraki süreç içerisinde Logitech bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.

Logitech Saitek İle Geliyor!

Bugüne kadar piyasada özellikle uçuş ve uzay simülasyon oyunlarına özel olarak geliştirdiği kontrolcüler ile tanınan Saitek, bu konuda oldukça önemli bir durumda ve pek çok oyun severin de bu özel oyun türlerini oynamak için tercih ettiği bir marka. Bu bakımdan Logitech tarafından satın alınacak bu markanın tüm patentleri ve cihazları da bundan sonraki süreç içerisinde Logitech güvencesi ile kullanıcılara sunulacak. Bu da Logitech için iyi bir fırsat yaratacak. Zira Saitek tarafından üretilen pek çok farklı model Logitech koleksiyonunda yer almadığı gibi tüm bu ürünlerin de Logitech bünyesine geçecek olması satışları da direk etkileyecek.

İş Onaya Kaldı

Logitech ile Saitek arasında yapılan anlaşma sonrasında gözler Rekabet Kurulu’ndan gelecek onaya çevrilirken, önümüzdeki günlerde bu satın almanın resmen duyurulması bekleniyor. Logitech ile Saitek arasında yapılan anlaşmanın bedeli olarak ise 13 milyon dolar gibi yüksek bir rakamdan söz ediliyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi