"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Logitech Trackball M570 Alışkanlıkları Değiştirecek

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kullanım biçimini tasarımıyla gösteren Logitech Wireless Trackball M570, oldukça da farklı bir görünüme sahip.

Üzerinde mavi bir gözü andıran Trackball ile kontrol edilebilen fare, bilgisayar başındayken kolunuzdaki tüm yükü alıp, bu Trackball ile başparmağınızın altına getiriyor. Yani fareyi kolunuzu sallayarak değil, sadece başparmağınızı oynatarak kontrol edebiliyorsunuz. Oyuncular kablolu fareyi hiçbir fareye değişmiyorlar. Kuşkusuz bu fare onlar için değil. Daha çok profesyonel amaçla ve çizim gerektiren uygulamaları kullananlar tarafından tercih edilecektir. Ancak normal kullanımlarda da fazlasıyla başarılı netice verdiğinin altını çizmeliyiz.

Zira kullanımı oldukça rahatlatıyor. Trackball M570, kablosuz bir fare. Logitech Unifying USB alıcı üzerinden çalışan fare, 1 adet AA pil ile çalışıyor. Tek pil ile kabaca 18 aya kadar pil ömrü vadeden Logitech, bu sayede Trackball M570’i pilli farelerin can sıkıcılığından kurtarmış. Bu anlamda da en az kullanım biçimiyle beğendiğimiz kadar beğenimizi kazanan Trackball M570, boyutlarıyla biraz büyük yapıda.

Üzerinde toplamda 5 tuş bulunduran Trackball M570, ortada elbette bir kaydırma tekerliğini ihmal etmemiş. Trackball M570’in kaydırma tekerleği ise biraz fazla dirençli yapıda. Farenin kullanımına ilişkin olumsuz olarak dile getirebileceğimiz belki de tek nokta bu sanıyoruz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi