"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

LOL’de Şampiyon Dark Passage!

Sedat | 14 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

League of Legends için gerçekleştirilen Türkiye finalinde birinci olmayı başaran takım Dark Passage oldu.

Dünya genelinde oldukça yoğun bir ilgi gösterilen League of Legends Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesine sahip. Oyunu oynayan kullanıcılar çeşitli turnuvalarda bir araya gelirken yapılan resmi turnuvanın Türkiye finali geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Ülker Sports Arena'da yapılan turnuvaya oyun severlerin oldukça ilgi gösterdiği görülürken internet üzerinden ve Lig TV aracılığıyla da karşılaşmalar canlı olarak yayınlandı.

3 Maçta Final Bitti

Dark Passage ile SuperMassive’in karşı karşıya geldiği final karşılaşmasında ilk üç maçta galip gelen taraf Dark Passage oldu. Dark Passage’ın 3 galibiyeti sayesinde sonraki karşılaşmaların oynanmasına gerek kalmadan takı şampiyonluğunu ilan etti ve Türkiye'deki en iyi takım oldu

4 yıldan beri yapılan tüm şampiyonalarda birinci olmayı başaran takım dün favori olmamasına karşın rakibine karşı ezici bir üstünlük kurmayı başardı. Üstelik erken galibiyetleriyle beklenmedik bir atak gerçekleştiren Dark Passage, rakibinin oynamasına müsaade etmedi ve iyi bir takım oyunu sayesinde maçtan 3-0 lık galibiyet ile ayrıldı.

Birinci olmayı başaran takım Dark Passage, 2000 Euro gibi para ödülünü kazanırken dünya şampiyonasına katılabilme hakkı elde etti.

Beklentiler Büyük

Dark Passage turnuva takımı olduğunu oynadığı oyun ile tekrar gösterirken yurt dışında da Türkiye'ye bugüne kadar iyi bir şekilde temsil etmişti. Katılacak yeni turnuvalarda Türkiye'den büyük bir destek alacak takımın iyi bir başarı elde etmesi bekleniyor. Dark Passage kutlamaları ise şöyle;

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi