"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Lyft 2021’de Tamamen Otonom Olacak

Sedat | 20 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uber’in alternatiflerinden birisi olan Lyft için yapılan açıklamada 2021 yılından itibaren büyük bir değişiklik yapılacağı belirtildi.

Yolcu taşıma konusunda son dönemlerde alternatifler artarken, piyasanın güçlü uygulamalarından birisi olan Lyft de sektördeki gelişmelere ayak uyduracağını duyurdu. Firma tarafından yapılan açıklamalarda otonom araçlar konusunda çalışmalara başlandığı ve hedefin 2021 yılı itibari ile tamamen otonom araçlar ile hizmet verme kodluğu ifade edildi.

Bu bakımdan şu anda Uber tarafından denemeleri başlatılan çalışmalar Lyft tarafından da önemseniyor ve 2021 yılına kadar bu konuda gerekli geçişin yapılması planlanıyor.

Açıklamalar Patrondan

 Lyft ile ilgili açıklamaların bizzat Lyft kurucularından olan John Zimmer tarafından yapılması bu konuda büyük bir önem arz ederken, 5 yıl içerisinde otonom filo konusunda gerekli işlemlerin yapılarak, hizmete başlanacağı açıklandı. Bu bakımdan direk patron tarafından yapılan bu açıklamalar ile birlikte gelecekte kişilerin otonom sürüş ile Lyft ayrılacağını yaşayabileceği ve istediği yere daha güvenli bir şekilde gidebileceği açıklandı.

Pilot Bölgeler Belirlendi

Lyft için yapılacak bu çalışmalar için üstelik pilot bölgeler de şimdiden belirlenmiş durumda. San Francisco ve Phoenix’de yapılacak ilk çalışmalar ile birlikte Lyft tüm faaliyet gösterdiği bölgelerde otonom sürüşü getirebilecek. Pek çok marka tarafından testlerin ve çalışmaların özel bir şekilde sürdürüldüğü otonom araç konusunda gelecekte ciddi bir dönüşün olması ve klasik araçların yerini otonom sürüşe sahip araçlara bırakması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi