"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Makul Fiyatlı Vibe K5'in Özellikleri Oldukça Etkileyici!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Lenovo'nın yeni gözdesi performansı açısından da iyi fiyatı açısından da iyi olunca giriş segmentinin premium telefonu olmaya hak kazandı!

Tasarımıyla ön plana çıkan telefon fiyatı açısından da iyi olunca bütçesi kısıtlı olanları bir hayli mutlu edecek. Tam anlamıyla giriş segmentinin premium tasarımlı üyelerinden biri olan Vibe K5'n gövdesi alüminyum alaşımlı bir malzemeden oluşurken kenarları metalik bir çerçeveden oluşuyor. Bu sayede telefonu elinize aldığınız zaman zengin bir havası oluyor. Gayet güzel bir görüntüyle karşımıza çıkan cihazın performansı da oldukça iyi. Bu fiyata bu kadarı gayet iyi dediğimiz telefonun bazı eksikleri yok değil. Ancak fiyatı göz önünde bulundurduğumuz zaman bu durumu normal karşılayabiliyoruz. 

Vibe K5'in farklı renk seçenekleri her zevke hitap ediyor. Tek elle kullanım sağlayacak 5 inçlik ekrana sahip olan cihazın kalınlığı 8 mm iken ağırlısı ise 142 gram. Bu gayet iyi bir oran. Vibe K5'in sağ kenarında güç ve ses butonu yer alıyor. Kulaklık girişi de microUSB girişi de üst kenarında bulunuyor. Bu bazı kullanıcılara kullanışsız gelebilecek bir durumken Lenovo'nın bunun farklı olmak için yaptığını düşünüyorum. 

Arka kapağı açılabilir olan Vibe K5'in bataryası ise 2750 mAh. Güçlü bir bataryaya sahip olan cihaz 13 saatlik konuşma süresi veriyor. 9 saatlik internet dolaşımı ve 8 saatlik video oynatım imkanı sunan cihaz kamera açısından da oldukça başarılı. 

13 MP ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip bir lens bulunduran LED flaşla destekli olan kamera HDR ve panoramik fotoğraflar çekmenize imkan sağlıyor. Ön yüzünde ise 5 MP kamera bulunduruyor. Bu sayede birbirinden güzel fotoğraflar elde edebiliyorsunuz. ISO, beyaz dengesi ve sahne seçimi gibi çeşitli ayarı yapmanız da mümkün.
 

İşlemcisinde Qualcomm Snapdragon 415'i bulunduran cihaz Android 5.1 ile karşımıza çıkıyor. Elbette biz cihazın Android 6.0 sürümünden daha düşük olmamasını isterdik Android 7.0'ı beklediğimiz şu günlerde. 

16 GB dahili depolama dışında arttırılabilir 32 GB depolama alanına sahip olan cihazın 2 GB RAM'i bulunuyor. Cihaz segmentine uygun bir şekilde HD çözünürlüklü bir ekran bulundururken ne yazık ki Gorilla Glass gibi ekran koruması bulundurmuyor. Parlaklığı ve doygunluğunu cihazın ekran efektini kendiniz isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. 

Lenovo Vibe K5'in etiketi ise 629 TL. Sonuç itibariyle akıcı bir performans sunan fiyat bakımından da makul olup tasarımı açısından etkileyici bir telefon. 

Peki siz Lenovo Vibe K5'in fiyatını ve özelliklerini nasıl buldunuz? Giriş segmenti için sizcede başarılı özelliklere sahip değil mi.. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi