"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mario iOS İçin Geliyor!

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dün akşam Apple tarafından yapılan tanıtımda klasik haline gelen Mario için de yenilikler paylaşıldı.

iPhone 7 için yapılan tanıtımlarda Nintendo destekli yeni bir sürpriz yapılırken, artık Mario için de iOS desteği sunulacak. Nintendo tarafından da desteklene bu durum marka adına bir ilk olma özelliği taşıyor. Öyle ki Mario ilk defa bir akıllı telefonda oynanabilecek versiyonu ile duyuruldu.

Nintendo’nun efsane oyunu Mario’yu iOS’a getirecek Apple, bu konuda kullanıcılarına da nostalji yapma imkanı sunacak. Bugüne kadar her zamana kullanıcı odaklı çalışmaları ile bilinen ve yaptığı tanıtım etkinliklerine her zaman kullanıcılara yeni bir sürpriz sunan Apple, böylece dünkü etkinliği de boş geçmedi.

Nintendo tarafından yapılan önceki açıklamalarda 2017 yılının sonuna kadar marka tarafından 5 farklı mobil oyunun piyasaya sunulacağı açıklanmıştı. Bu konuda Mario hiç akıllara gelmemiş olsa da Mario ile birlikte ilk oyun da öğrenilmiş oldu.

Mario iOS desteği ile birlikte kuşkusuz hem Apple hem de Nintendo iyi bir geri dönüş sağlayacak. Hala yüksek oynanma oranlarına sahip olan Mario, iOS desteği ile birlikte milyonlarca kullanıcının cebinde yer alacak. Bu gelişme sonrasında Nintendo tarafından diğer eski popüler oyunlara yönelik bir güncellemenin yapılması da beklenti haline gelmiş durumda.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi