"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mavi Tik Göndermeden WhatsApp Mesajlarınızı Okuyun!

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kullanıma sunulduğu günden itibaren gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya kavuşan WhatsApp, mavi tik özelliği bazı kullanıcılar tarafından sorun olmaya başladı.

Eğer mesajı yolladığınız takdirde mavi tik olmasına rağmen, acaba mesajımı aldı mı veya almadı mı gibi sorunlar istemiyorsanız, kafanızı karıştıracak durumların önüne geçmek adına bulunan bu çözüm yolunu kullanmanız mümkün.

Mesajları mavi tik olmadan nasıl okuyabiliriz sorularını duyar gibiyim. Buna yanıt olarak, öncelikle telefonunuzn Wi-Fi erişimine son vermeniz gerekiyor. Daha sonra ise cep telefonunuzu uçak moduna alıp, WhatsApp uygulamasından gelen mesajları rahat bir şekilde okuyun. 

Belli bir süre için geçerli bu yol, uçak modundan çıkıldığı takdirde karşı tarafa bildirim gitmesinden kaçamayacak. Bunun dışında mesajlarınızı bildirim çubuğundan okuyabilirsiniz. Şuan ki akıllı telefonların çoğunda tüm mesajlar bildirim çubuğunda gösteriliyor.

Fakat birden çok mesaj gelmesi durumunda bildirimler okunamaz hale gelir. Öte yandan tek bir kişinin mesaj gönderiminde, mesajın ilk iki satırını bildirim çubuğundan okumanız mümkün.İki satırdan fazla mesaj olması durumunda mesajın tümünü uygulamaya girip okumanız gerekiyor.

İşte bu noktada gizlilik kısmında yer alan "Okundu" özelliği devreye girip işinize yarayacaktır. Okundu bilgisine tik atarsanız hem sizin mavi tikleriniz hemde karşı tarafın mavi tikleri görünmez. Başka bir çözüm yolu ise WhatsApp Widget'ı ekrana dahil edebilirsiniz. Basılı tutarak ekranda gözükmesini sağlayabilirsiniz. 


 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi