"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

MEB Bilgisayar ve Tabletleri Geri İstedi!

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamalarda öğretmenlikten ihraç edilen kişilerin bilgisayar ve tabletleri iade etmesi istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtımı gerçekleştirilen bilgisayar ve tabletler öğretmenlere de tahsis ediliyor ve eğitimlerin daha çok bilgisayar ortamında yapılması amaçlanıyor. Yapılan yeni çalışmalar kapsamında öğretmenleri verilen bilgisayarların iade edilmesi istedi. 15 Temmuz süreci ile başlayan Türkiye'deki ihraç işlemlerinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çeşitli okullarda görevlendirilen öğretmenlerin de öğretmenlikten atılması büyük ses getirmişti.

Süresi Doldu!

Öğretmenlikten ihraç edilen kişilere yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalarda öğretmenlere tahsis edilen bilgisayar ve tabletleri en kısa süre içerisinde teslim edilmesi istendi.

Sadece ihraç edilen değil soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan idareci, öğretmen ve personelin de kendilerine verilen bilgisayar ve tabletleri iade etmesi istenirken yapılan açıklamalarda aynı zamanda sürenin dolması da dikkatlerden kaçmadı. Yapılan açıklamada 9 Ağustos tarihi itibariyle teslim süresinin sona ereceği belirtilirken bu sürenin sona ermesinin ardından teslim işlemlerini yapmayan kişiler için nasıl bir prosedürün uygulanacağı merak edildi. Teslim süresinin çok kısa tutulması ve duyurunun çok geç yapılması nedeniyle pek çok kişinin tablet teslimini yapmadığı tahmin edilirken bu konuda yeni bir açıklamanın yapılması da beklentiler arasında yer alıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi