"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Megane Sedan Sadece Türkiye’de Üretilecek

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bursa Oyak Renault fabrikasında yeniden Megane Sedan modelinin üretileceği belirtildi.

Bursa Oyak Renault Fabrikası'nın yeni dönem planlamaları ile ilgili bilgiler paylaşılırken yapılan açıklamalarda yedi yıl aradan sonra tekrar eski model Megane Sedan'ın üretimine başlanacağı belirtildi. Megane Sedan ile birlikte üretim hattında yer alacak diğer modeller Clio Hatchback, Clio Sport Tourer olacak.

7 Yıl Aradan Sonra Tekrar!

Markanın tekrar Megane Sedan üretimine başlaması aynı zamanda Fluence üretimini de sona erdirecek. 2009 yılında Megane Sedan yerine Fluence üretimini başlatan fabrika böylece tekrar eski yıllarına geri dönmüş ve eski yıllarda tutulan modelleri piyasaya sunulmuş olacak. Bursa'da başlayacak olan üretimler ile birlikte dünya genelinde Megane Sedan modeli sadece Bursa'da üretilecek. Böylece Bursa'da yapılacak üretim ile birlikte dünyada 20’yi aşkın ülkeye bu araç ihraç edilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bu durumun markaya büyük bir ivme kazandıracağı belirtirken şimdiden 20 daha fazla ülkenin belirlendiği ve bu ülkelere ihracatın yapılacağı açıklandı. İhracat yapılacak ülkeler ise şöyle; Cezayir, Suudi Arabistan, Avustralya, Bulgaristan, Hırvatistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Macaristan, İrlanda, İtalya, İsrail, Letonya, Lübnan, Litvanya, Fas, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Tunus ve Ukrayna.

Ekim 2016 itibariyle aracın Türkiye'de ilk olarak satışa sunulacağı belirtilirken bu tarih sonrasında tüm dünya ülkeleri aracın ihracatına da başlanmış olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi