"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Meizu Pro 7 Ortaya Çıktı

Sedat | 21 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Meizu tarafından üretilen ve Meizu Pro 7 adının verildiği telefon tasarımlarının ortaya çıkması Samsung S7 Edge ile benzerliği nedeniyle tartışma başlattı.

Çin'de üretimlerini yapan ve dünya genelinde yaptığı sevkiyatlar ile pek çok farklı pazara giriş yapmayı başaran Meizu, yeni telefon modellerin tasarımlarını sızdırılması ile yeni bir çatışmanın ortasında kaldı. Meizu Pro 7 yeni telefon modellerinin fotoğrafları markaya yakın kaynaklar tarafından piyasaya sızdırılırken telefon fotoğraflarında özellikle Samsung tarafından piyasaya sunulan telefon modeli ile oldukça benzerlik göstermesi dikkat çekti. Fotoğraflarda bu iki model arasındaki benzerlik oldukça fazla olurken Meizu tarafından Samsung modelinin taklit edildiği öne sürüldü.

Fotoğraflarda kavisli bir ekrana sahip olduğu görülen modelin kullanıcıların son zamanlarda daha çok ilgi gösterdiği bir özelliğin kullanıldığını gösterirken, Meizu Pro 7 tasarım açısından bu özelliğini dışında Samsung'un S7 Edge’de yer alan küçük detaylarını da içermesi tartışmanın ana konusu oldu. Markaların birbirlerini taklit etmeleri kullanıcılar tarafından çok hoş karşılanmazken benzer durumlar ciddi eleştirilere de neden olabiliyor. Bu tartışmalara rağmen yeni telefon modelinde oldukça yüksek özellikleri tercih eden Meizu, Meizu Pro 7 ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Meizu Pro 7 özellikleri ve fiyatı hakkında herhangi bilgi elde edilemezken önümüzdeki günlerde bu konuda ilk bilgiler gelmeye başlayabilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi