"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mercedes Elektrikli TIR Geliştirdi

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde pek çok otomobil üreticisi elektrikli araç üzerinde çalışmalar yaparken bu konuda Mercedes tarafından yapılan son açıklamalarda tamamen elektrikli tırın ür

Elektrikli araç üretiminde dünya genelinde en popüler markalardan birisi Tesla olmasına karşın bu konuda pek çok marka da projelerini yavaş yavaş faaliyete geçirmeye başladı. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda Mercedes elektrikli bir tır modelini üretmeyi başarırken elektrikli otomobil sektöründe de Mercedes'in oldukça iddialı olduğu böylece ortaya çıktı.

eTruck adı verilen tır, elektrikli olmasına karşın performans açısından herhangi bir dezavantaja sahip değil. Bu bakımdan şehir içi taşımacılığının yapılabilmesi için hazırlanan tır geleceğin en önemli araçlarından birisi olarak görülüyor.

Tır şehir içinde 200 kilometrelik yolu sorunsuz bir şekilde gidebiliyor. 26 ton kapasitesi bulunan tırda performans açısından herhangi bir sorun olmazken özellikle kısayollar arasında yapılacak taşımacılık işlemleri çok daha ekonomik bir şekilde yapılabilecek. Piyasa şartlarında benzin ve mazot fiyatları düşünüldüğünde elektrik tır çok daha uygun bir çözüm olarak görülürken elektrikli araçların ve özellikle elektrikli tırların üretilmesi nakliye işi yapan kişilerin çok ekonomik şekilde faaliyet sürdürmesini sağlayacak.

eTruck hakkında genel bir tanıtım yapılırken araçta kullanılan teknolojiler ile ilgili detaylar paylaşılmadı. Önümüzdeki günlerde araç ile ilgili özel bir tanıtımın yapılması planlanırken bu tanıtım ile birlikte araç hakkındaki pek çok detay öğrenilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi