"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mercedes'in Otomobil Reklamı Yasaklandı!

Sedat | 31 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mercedes tarafından geçtiğimiz günlerde hazırlanan bir reklam ciddi tepkilere neden olurken Federal Ticaret Komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonrasında reklam gös

Otomobil sektörünün en önemli markalarından birisi olan Mercedes son reklam çalışması ile birlikte dünya genelinde kafalarda ciddi soru işaretleri oluşturdu. Reklam filminde yapılan tanıtımlar ile birlikte yeni bir tartışma başlarken reklamda Mercedes tarafından geliştirilen teknolojinin ve modelin diğer markalardan çok daha üstün olduğu ifade edilmişti.

Bu tür tanımlamalar sürekli ciddi sorunlara da yol açarken Mercedes bu yaptığı çalışma sonrasında sorunlar yaşamaya başladı. Özellikle federal mahkeme tarafından yapılan incelemelerde reklamın çeşitli kötü unsurlar taşıdığını kanaat getirilirken yapılan açıklama ile birlikte reklamın yayınlanmasının yasaklandığı belirtildi. Bu bakımdan Mercedes reklamı bundan sonra hiçbir medyada yayınlanamayacak ve benzer reklamlar da örnekte olduğu gibi yasaklanmaya devam edecek.

Mercedes yaptığı reklam çalışmasında kendi aracını övdüğü kadar piyasada yer alan diğer markaları da kötülüyor. Kendi adını ön plana çıkarmak adına hem tutarsız ifadelerin kullanılması hem diğer markaların karalanması bu konuda ciddi bir tepki çekmişti. Konu ile ilgili şikayetlerin de iletildiği öğrenilirken kısa süren çalışmaların ardından sonuç açıklandığı ve reklam tamamen yasaklandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi