"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mercedes'in Yeni Elektrikli Otomobili Yolda

Sedat | 17 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mercedes tarafından elektrikli otomobil konusunda çalışmaların yapıldığı VE önümüzdeki günlerde aracın resmen tanıtılacağı belirtildi.

Mercedes Benz otomobil sektöründeki rekabeti elektrikli araçlarda da yukarılara çekecek. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde özellikle elektrikli araç çalışmalarında sektörde lider durumda bulunan Tesla’nın geçilmesinin hedeflendiğini belirtilirken bu hedef doğrultusunda çalışmalar markada yoğun bir şekilde yapılıyor.

Resmi Açıklama Geldi

Şirket yöneticilerinden birisi olan David McCarthy tarafından yapılan açıklamalarda Mercedes olarak iyi bir hazırlık sürecinden geçtikleri ve yapacakları üretimler ile birlikte piyasada yine fark yaratmayı amaçladıklarını belirtildi.

Yapılan açıklama ile birlikte Mercedes'in bu sektörde rakipsiz bir şekilde yoluna devam eden Tesla adına önemli bir darbe getireceği de konuşulurken Mercedes bugüne kadar yaptığı üretimlerde milyonlarca kişinin güvenini kazanmış durumda. Bu bakımdan marka tarafından elektrikli otomobiller alanında yapılacak üretimler kuşkusuz milyonlarca kişinin bu araçları tercih etmesini sağlayacak. Bu bakımdan yeni otomobil modeli ile piyasaya çıkmaya hazırlanan Mercedes'in ciddi satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde marka tarafından hazırlanan araç için tanıtımların yapılması beklenirken bu tanıtım ile birlikte geri sayım da başlatılmış olacak. Bu tür haberlerin gündemde yer almasının ardından dahi sosyal medya üzerinden Mercedes'in elektrikli aracı ile ilgili pek çok yeni konuşmaların ve paylaşımların yapıldığı görülürken aracın şimdiden yüksek satış rakamlarına ulaşacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi