"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Edge Netflix’te 1080p Destekleyecek

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen ve Microsoft Edge adı verilen tarayıcı çok önemli bir özelliğe kavuşuyor.

Piyasada rakiplerinin gerisinde kalan ve kullanım istatistikleri günden güne düşen Microsoft Edge için Microsoft’tan önemli bir hamle geldi. Dünya genelinde en çok tercih edilen online izleme platformlarından birisi olan Netflix ile anlaşma yapan Microsoft böylece Microsoft Edge üzerinden içeriklerin 1080p kalitede izlenmesine imkan sağladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların artık Netflix içeriklerini 1080p kalitede izleyebileceği belirtilirken, üstelik bu özellik ücretsiz olarak sunulacak.

Diğer Tarayıcılarda Yok!

Microsoft Edge üzerinde yapılan gelişme şu anda hiçbir tarayıcıda bulunmuyor. Google Chrome, Firefox ve Opera Netflix içerikleri hala 720p olarak yayınlanırken kişilerin daha kaliteli izleme yapabilmesi de mümkün değil. Bu nedenle şu anda 1080p çözünürlükte içerikler için tek seçenek Microsoft Edge.

Netflix’in gücünü kullanarak kullanım oranlarının arttırmak isteyen Microsoft Edge için Microsoft’un bu hamlesi tarayıcısı sektöründe durumu yeniden değiştirebilir. Zira milyonlarca kişinin hedeflendiği Netflix’in 1080p içerik kalitesine ulaşmak isteyen herkes Microsoft Edge kullanacağından dolayı, bu durum yeni tarayıcının tanıtılmasını ve aynı zamanda kullanılmasına da imkân sağlayacak. Bu konuda önümüzdeki günlerde yayınlanacak tarayıcı kullanım oranları da önemli bir veri sunacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi