"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Edge Yeni Testte Yine Birinci!

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft Edge yapılan son testte yine birinci sırada yer aldı.

Microsoft tarafından geliştirilen son internet tarayıcısına Microsoft Edge adı verilirken bugüne kadar yüksek kullanım oranlarına ulaşmamasına rağmen pek çok tarayıcıdan üstün özelliklere sahip olduğu kanıtlandı.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından yapılan bir tarayıcı testinde Microsoft Edge özellikle pil kullanımı açısından çok daha üstün olduğu ve diğer tüm tarayıcıları geride bıraktığı belirtilmişti. Her ne kadar bu test Microsoft tarafından yapıldığı için tarafsız olmadığı yönünde pek çok eleştiriye neden olsa da yeni yapılan testlerde Microsoft Edge’nin yine başarılı olduğu görüldü.

Yeni testte tarayıcıların video gösterme performansları ele alınırken video görüntüleme performanslarında Microsoft Edge bu testte de birinci olmayı başarmış durumda. Testte 1080p desteği ve 7500 bit hızı yakalayan Edge birinci olurken, diğer tüm tarayıcılar 720p çözünürlükte kaldı. Testlerde ise Chrome'un 51, Opera'nın 38. ve Firefox'un 46. sürümü kullanıldı.

Microsoft Edge için yapılan bu test ile birlikte tarayıcı diğer bir özelliği ile ön plana çıkarılırken, diğer tarayıcılara karşı üstünlük kurulması da tarayıcıların pek çok konuda Microsoft Edge’nin gerisinde kaldığı da gözler önüne serdi.

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi