"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Edge’e Reklam Engelleyecek

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen ve Windows 10 işletim sistemi ile birlikte kullanıma sunulan Microsoft Edge’ye reklam engelleme özelliğinin geleceği belirtildi.

Microsoft'un tarayıcı alanında daha da iddialı bir şekilde piyasaya giriş yaptığı Microsoft Edge için güncellemeler arka arkaya gelmeye başladı. Özellikle Windows 10 yıl dönümü güncellemesinde büyük bir bölüm tarayıcı için ayrılırken yeni bir özelliğin daha sisteme ekleneceği ve bu özellik ile birlikte tarayıcının reklam engellemeye başlayacağı belirtildi. Bugünden itibaren kullanıma sunulacak güncelleme sayesinde kişiler tarayıcının yeni özelliğini kullanmaya başlayabilecek.

Microsoft Edge ile ilgili daha önce yapılan açıklamalarda da benzer durumun yapılabilmesi adına çalışmaların başlatıldığı belirtilirken yapılan son açıklama ile birlikte çalışmaların sonlandığı ve artık kullanıcıların daha iyi bir internet deneyimi elde edebileceği belirtildi.

Daha önce Opera tarafından da geliştirilen bu özellik kullanıcılar nezdinde oldukça ilgi görmüş ve tercih edilmişti. Bu bakımdan Microsoft’un çeşitli etkenler ile geliştirdiği bu özelliği daha iyi bir internet deneyimi sunacağı kesin. Özellikle Microsoft Edge kullanıcıları için oldukça cazip bir durum yaratılmış halde.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi