"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Edge'ye Eklenti Desteği!

Sedat | 30 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 ile beraber sunulan Microsoft Edge, tarayıcı için eklenti olarak nihayet geldi.

İnternet tarayıcılarında sıkıntı çeken Microsoft'un sonunda yüzü gülecek. İnternet Explorer nedeniyle milyonlarca kullanıcıyı Firefox, Chrome ve gibi üçüncü parti tarayıcılara kaptıran Microsoft, kendi tarayıcısında önemli bir özellik oluşturdu.  

Daha öncesinde üzerinde çalıştığı Microsoft Edge'nin eklenti desteğinin aşamaları henüz bitti. “Windows 10 Build 14291” geliştirici sürümünde görüntülenen özellik ile Microsoft Edge tarayıcıya eklenti yükleyebiliyorsunuz. Henüz üç adet eklenti mevcut iken bunlar Microsoft Translator, Mouse Gestures ve Reddit Suite.

Turn Off the Lights "Işıkları Kapat" adı verilen bu eklenti küçük boyutlu olmasıyla aynı zaman da rahat yapısı ile ilgi çekiyor. Çok daha konforlu bir video deneyimi için tasarlanan eklenti herkese açık olmadığından dolayı kullanıcıların bunu test edebilmeleri için Fast ring'de olmaları gerekiyor. Bir bütün olarak tablet bilgisayar, akıllı telefon ve kişisel bilgisayarlarınızda Windows 10 kullanmayı amaçlayan Microsoft, tanıtım amaçlı bir video sundu.

Varolan eklentilerin web sayfalarını özelleştirmenize olanak sağlayan kullanıcı komut düzenleyecisi olduğunu belirtelim. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi