"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft İşten Çıkarmalara Devam Ediyor

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft son dönemlerde işten çıkarmaları ile gündeme gelirken, yeni bir çıkarmanın daha yapılacağı belirtildi.

Özellikle Microsoft’un mobil bölümünde işlerin yolunda gitmemesi, tasarruf alınmasını zorunlu kılarken, marka tarafından yapılan son açıklamalarda işten çıkarmalara devam edileceği belirtildi. Geçtiğimiz aylarda 1850 kişi işten çıkartılırken, yeni yapılacak çıkarmalarda bu rakam daha da arttırılmış durumda. Remsi açıklamalara göre yeni dalgada işten ayrılacak kişi sayısı 2850.

1 Yılda 7000 Kişi Çıktı!

Microsoft tarafından yapılan işten çıkarmalar kapsamında son 1 yıl içerisinde toplamda 7000 kişinin işten ayrılmak zorunda kaldığı belirtildi. Son yapılacak çıkarmalı işlemlerinin 2017 yılının sonuna kadar kademeli olarak yapılacağı belirtilirken, sadece mobil sektörde değil, diğer alanlarda da tasarruf yapılacağı belirtildi.

Rakamlar Ne Diyor?

İşlerin yolunda gitmediği Microsoft için rakamlar da benzer durumları söylüyor. Mobil alanda var olamayan marka 2016 ikinci çeyrekte sadece 1.2 milyon cihaz sattı. 2015 yılında ise bu rakamlar 8.4 milyon olarak belirlenmişti. Bu bakımdan ciddi bir düşüş olurken, bu düşüş kuşkusuz kişilerin ilgi göstermediğini de ortaya koyuyor.

2016 yılı marka için en kötü yıl olabilecek durumda gözüküyor. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda mobil alanda Microsoft tarafından nasıl bir kurtarma planının yapılacağı da merak ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi