"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Kaç Adet Lumia Telefon Sattı?

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından üretimi gerçekleştirilen Lumia modellerinin satış rakamları paylaşıldı.

Microsoft, mobil alanda gücünü arttırabilmek için adına yeni modelleri ile piyasaya giriş yaparken, markanın en büyük umudu Lumia serisi olmuştu. Lumia adı ile piyasaya sunulan cihazlar beklenen ilgiyi görmezken, Microsoft tarafından paylaşılan son raporlarda, markanın ne kadar satış yaptığı belirtildi.

Mobil Bölümde Yapılanmaya Gidildi

Son 1 yıl içerisinde mobil bölümünde ciddi yapılanmaya giden ve aynı zamanda binlerce kişiyi de işten çıkartan Microsoft, Lumia ile sektörde tutunamadığını da bu şekilde göstermişti.

Rakamlarda da bu durum görülürken, son 1 yıl içerisinde marka 10 milyon barajına ancak yaklaşabilmiş durumda. Microsoft gibi dev bir marka adına bu rakam çok düşük kalırken, ekonomik anlamda da üretimler maliyetini kurtaramamış durumda.

1 Yıllık Performans Nasıl?

Paylaşılan rapor 1 Temmuz 2015 ile 30 Haziran 2016 tarihleri arasını kapsarken, bu tarihlerde markanın sattığı Lumia cihaz sayısı 13.8 milyon. Yılın son çeyreğinde ise 1.2 milyon satış yapılmış durumda. Bu bakımdan rakamlar giderek düşerken, sektörde cihazlara olan ilgi da azalıyor.

2850 Çalışan Ayrılacak

Lumia satışlarından ziyade yeni işten çıkarmaları ile gündeme gelen Microsoft, mobil bölümden 2580 kişiyi daha ayıracak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi