"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Mercedes İş Birliği Başladı!

Sedat | 4 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Otomotiv sektöründe daha fazla yer almak isteyen Microsoft, Mercedes-Benz ile anlaşma yaptı.

Microsoft son dönemlerde işleri epey toparladı. Marka tarafından alınan önlemler ve sunulan yenilikler ile birlikte sadece yazılım anlamında değil, farklı alanlarda da gelişmeler sağlanıyor. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda otomotiv sektörü için yeni bir işbirliğine gidileceği açıklanırken, bu iş birliği ile birlikte otomotiv sektöründeki işler daha da kolay hale getirilecek.

Microsoft ile Mercedes-Benz Anlaştı

Microsoft ile Mercedes-Benz arasında yapılan anlaşma ile birlikte Microsoft, yeni sektördeki işini şansa bırakmazken, otomotiv devi artık Microsoft’a bu alanda deste verecek. Son dönemlerde pek çok teknoloji markası, bir otomotiv markası ile anlaşarak sürücüsüz araçlar ile ilgili çalışmalar yaparken, Microsoft da bu konuda anlaşma sağlamayı başardı. Bu konuda henüz herhangi bir proje duyurulmamış olsa da anlaşmanın ilk adımı Microsoft’un yazılımlarının kullanılması üzerine oldu.

Öyle ki Mercedes otomobillerinde artık Microsoft yazılımlarının kullanılması mümkün olacak. İki marka arasındaki anlaşma ile birlikte ilk defa bu konuda adım atılırken, önümüzdeki günlerde farklı projeler de duyurulabilir.  In Car Office adı ile sunulan Microsoft yazılımı sayesinde artık araçlar da bu yenilikler kullanılabilecek. Özellikle Mercedes marka araçlarda yer alan dokunmatik ekranlarda bu uygulamaların da kullanılabilecek olması, otomobillerde de farklı işlemlerin yapılmasını sağlayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi