"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft OneNote İçin Evernote’un Kullanıcılarını Avlıyor

Sedat | 21 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Not alma ve bu notların paylaşılması konusunda en önemli uygulamalardan birisi olan Evernote Microsoft'un hedefinde.

Evernote yıllardan beri piyasada yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başarırken not alma uygulamasının yanı sıra paylaşımların yapılması ve tarayıcılar ile uyumluluk uygulamanın piyasada popüler hale gelmesini sağlıyor. Bu konuda Microsoft tarafından geliştirilen OneNote için ise yeni bir hedef belirlendi. Benzer özelliklere sahip olan ve özellikle Windows işletim sistemleri ile daha uyumlu bir şekilde çalışabilen OneNote için Microsoft hedefi Evernote Kullanıcılara olarak belirledi.

Sektörde rekabet içerisinde olduğu Evernote için kullanıcıların alınması bu konuda rakibin kolay bir şekilde geçirmesini sağlayabilir Bu bakımdan geçtiğimiz günlerde özel bir araç yayınlayan Microsoft, Evernote kullanıcılarının Microsoft servisine kullanabilmesi Hatta özel bir geçiş aracını kullanması mümkün hale getirdi ve ücretsiz olarak sunulan bu imkan sayesinde kullanıcıların Evernote’den OneNote uygulamasına geçiş yapması sağlandı.

Yayınlanan geçiş aracının yüksek ilgi gördüğü belirtilirken pek çok kullanıcının Evernote üzerinden Microsoft'un yeni servisine geçiş yapmaya başlaması bu konuda Evernote yöneticilerinin da canını sıktı. Yapılan son açıklamalarda araç üzerinden 71 milyon sayfanın Microsoft servislerine taşındığı belirtirken bu oldukça yüksek bir rakam olarak kayıtlara geçti.

Yaşanan bu durum iki marka arasındaki ilişkilerin de gerilemesine neden olurken önümüzdeki günlerde bu geçiş istatistiklerinin daha da artması Evernote cephesinden bir açıklama yapılmasına neden olabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi