"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Steam’i Bitirecek!

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Epic Games kurucusu Tim Sweeney geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte adeta gündeme damga vurdu.

Epic Games kurucusu Tim Sweeney tarafından yapılan açıklamalarda Microsoft planlamalarına ciddi bir eleştiri getirilirken oyun dünyası adına da önemli uyarılarda bulunuldu.

Microsoft tarafından yapılan planlamalarda Microsoft'un oyun dünyasını kendi elinde tutmak adına ciddi hamleler yapacağını söyleyen Tim Sweeney, önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler ile birlikte bu durumun herkes tarafından görülebileceğini söyledi. Özellikle son dönemlerin en çok tercih edilen oyun platformlarından biri olan Steam için Microsoft tarafından radikal bir kararın alınacağı ve Windows işletim sistemleri için Steam desteğinin verilmeyeceği belirtilirken bu durum kuşkusuz pek çok oyun severi de üzecek.

Evrensel Windows Platformu’nun daha fazla kullanılmasını isteyen Microsoft, bu konuda önündeki engelleri tek tek kaldırma niyetinde olurken bu konuda sınırlandırılacak uygulamalar sayesinde Microsoft ürünlerinin ön plana çıkartılması sağlanacak. Fakat gündeme gelen bu iddialar dahi pek çok tartışmanın yaşanmasına neden olurken Microsoft’a ağır eleştirilerde yapılıyor.

Tim Sweeney yaptığı açıklamalarda bu geçişin direk olmayacağı ve beş yıllık süre içerisinde yavaş yavaş yaşanacağı belirtirken özellikle Steam uygulamasının itibarının zedelenmesi ve zaman içerisinde pek çok kullanıcının bu uygulamayı kullanmamasının sağlanacağını söyledi. Gündeme getirilen bu iddialar pek çok tartışmaya neden olurken önümüzde oldukça hareketli günlerin olacağı açık. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi