"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Surface Phone Denediniz Mi?

Sedat | 29 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft'un önümüzdeki yıl tanıtacağı Microsoft Surface Phone adlı akıllı telefonu deneyebilirsiniz. İşte Surface Phone ile ilgili detaylar...

Microsoft teknoloji dünyasında büyük önemi olan bir marka. Başarılı üretimleriyle adından herzaman söz ettiren Microsoft'un telefon sektöründe yakalamış olduğu parlaklığı görememek mümkün. Fakat Surface Phone isminde bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar yaptığı yönünde son iki yıldır ciddi söylentiler vardı. 

Commercial Times’ın Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Pegratron üzerinden sızdırdığı bir habere göre Microsoft, uzun süredir beklenen Surface Phone telefonun test üretimine başlamayı planlıyor. Denenmeye hazır hale getirilen Microsoft Surface Phone'u gazete üzerinden duyurulması planlanıyor. Bir iddiaya göre Surface Phone adlı telefonun Windows Mobile işletim sistemi ile çalışacağı ve 2017 veya 2018 yılının ilk yarısında tanıtılacağı yönünde. 

Microsoft Surface Phone’un Intel tabanlı yonga seti ve Continuum'da x86 uygulamaları çalıştırma özelliğine sahip olması bekleniyor. Bu haberler, Microsoft CEO'sunun şirketin mobil işletmedeki geleceğinden bahsetmesi ve en mükemmel mobil cihazı yaparak başarıya ulaşmaya çalıştıklarını söylemesinden birkaç gün sonra geliyor. Dolayısıyla şirket,akıllı telefon üretimi fikrinden caymış değil. 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi