"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Surface Phone Gelmiyor!

Sedat | 10 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından Surface adı verilen seriye yeni bir modelin geleceği iddia edilse de bu konuda son bilgiler olumsuz oldu.

Microsoft Surface serisi ile bilgisayar sektöründe önemli bir yere gelirken, bilgisayarda yakalanan başarının mobile taşınması konuşuluyordu. Uzun süreden beri gündemde Microsoft Surface Phone modelinin geleceğine yönelik haberler yer alsa da gelen son bilgilerde Microsoft Surface Phone için bu daha zamanın geçmesi gerektiği belirtildi.

Microsoft tarafından mobile böyle bir giriş yapılmak istense de ancak 2017 yılında piyasaya girileceği düşünülüyordu. Fakat gelen son bilgilerde 2018 yılına planların sarkabileceği ve bu nedenle de Microsoft Surface Phone modelinin ancak bu yıl itibari ile piyasaysa girebileceği konuşuluyor.

Windows Phone Düşüşü Sürüyor

Microsoft Surface Phone modeli ile piyasaya girmesi, Microsoft için mobil işletim sistemine de doping etki yapabilecek. Bu nedenle Microsoft’un en kısa süre içerisinde Microsoft Surface Phone modelini piyasaya sunması bekleniyordu. Fakat bu konuda gecikmenin yapılacak olması, Windows Phone için de alarm zillerinin çalmaya başlamasına yol açtı. Yeni telefonlar Windows Phone ile piyasaya sürülmezken, pek çok kullanıcı da yavaş yavaş bu işletim sistemini bırakmaya başladı. Bu nedenle Microsoft Surface Phone hamlesi, Windows Phone için geç alınmış bir karar da olabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi