"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Windows’ta Kurumlara Yöneldi

Sedat | 21 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sisteminde beklenen ilginin gerçekleşmemesi yeni hamlelerin yapılmasını neden oldu.

Microsoft Windows 10 kullanım oranlarının artması adına yeni bir strateji daha başlattı. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerin Windows 10 kullanımının artması amacıyla özellikle kurumsal firmalara yönelik yeni anlaşmaların yapılmaya başlandığı ve görüşmelere ile birlikte tüm kurumlardaki cihazların Windows 10 güncellemesinin alması için çalışmaların yapıldığı öğrenildi.

Bu bakımdan uzun zamandan beri bireysel olarak Windows 10 güncellemelerinin alınmasını sağlamaya çalışan Microsoft bu kararından vazgeçerek daha geniş bir kitleye hitap etmeye çalışacak. Kurumsal olarak yapılacak görüşmelerin ardından anlaşmanın sağlanması halinde Windows 10 kullanıcı sayısında ciddi bir artışın olması bekleniyor.

Konuyla ilgili gündeme gelen ilk bilgilerde kurumlarda çalışan kişilerin Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemini tercih ettiği ve bu bakımdan yapılacak yeni çalışmaları desteklemediği belirtilirken iş verenler daha çok yeni güncelleme üzerinde duruyor. Yeni güncellemelerde ücretsiz bir şekilde geçişin yapılacak olması ve aynı zamanda uzun yıllar boyunca Windows 10 desteğinin alınabilmesi daha az masrafın yapılmasını sağlayacak ve aynı zamanda yaşanılacak sorunları da önleyecek. Bu nedenle iş verenler için desteklese de şu anda çalışanların Microsoft’a yönelik ciddi bir tepkisi bulunuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi