"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft Word Researcher Geliyor!

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından geliştirilen ofis programlarından en çok kullanılan Word için yeni bir özellik geliştirildi.

Microsoft Office programları arasında en çok tercih edilen uygulamaya sahip olması bu konuda markanın en önemli kozlarından birisini oluşturuyor. Microsoft Office Word programı için Microsoft tarafından özel bir geliştirmenin yapılacağı belirtilirken bu geliştirme ile birlikte bundan sonra artık araştırma makalesi gibi yazılar çok daha kolay bir şekilde yapılabilecek.

Microsoft Word Researcher olarak adlandırılan bu yeni özellik ile birlikte artık sorgulama yapabilmek, sorgulamaya ilişkin sonuçların doğrudan Word üzerinden yayınlanmasını sağlamak mümkün. Böylece kişiler çok farklı araştırmalar yapılarak Word üzerinden özel bir derleme yapabilecek. Bu sayede ,se bu derlemeler üzerinden yapılacak kontroller ve incelemeler ile birlikte ihtiyaç duyulan içerik kısa süre içerisinde oluşturulabilecek. Microsoft tarafından geliştirilen özellik güvenilir kaynakları kullanırken bu sayede kullanıcıların yanlış bilgi alması da önlenecek.

Office 365 kullanan öğrenciler için yapılan açıklamada özel bir müjde de verilirken bu program paketini kullanan öğrencilere özelliğin hemen aktif hale getirileceği ve kullanılacağı açıklandı.

Başlangıç aşamasında sadece masaüstü versiyonlarında kullanılabilecek bir özellik önümüzdeki günlerde yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte mobil versiyonlarda da aktif hale gelecek. Bu bakımdan kullanıcılar büyük bir kolaylık yaşayacağı yeni özellik ile birlikte yazım işlerini çok daha pratik bir şekilde yapabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi