"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft’a Alternatif: Google Apps

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Online işlevsellik açısından Microsoft Office 365’in en büyük alternatifi Google Apps.

Yeni kullanıcılar için ücretli bir hale getirilen Google Apps piyasada yoğun olarak kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Google uygulamaları çok büyük ölçüde bulut tabanlı ve sistemde herhangi bir kurulum gerektirmiyor. Google Apps ile gelen, online olarak sunulan bu araçların birçok gelişmiş özelliği mevcut.

Esnek ve Kullanışlı

Google Apps apps gayet esnek; kullanımı ve yönetimi rahat. Tıpkı ofis uygulamaları gibi, birbiriyle iletişim kurabilen birkaç modüler aplikasyon kullanabiliyor. Diğer taraftan handikapları mevcut. Mesela Google uygulamaları ileri kullanıcılar için Office kadar yeterli değil, özellikle VBA script ve kodlama gibi yeteneklerden yoksun.

Google Apps bir dereceye kadar script desteğine sahip fakat ne o kadar güçlü, ne de kullanışlı. Bu da Microsoft Office paketinden vazgeçmeyi zorlaştıran unsurlardan biri. MS Office, hangi isimle anılırsa anılsın, her zaman en kapsamlı ve güçlü paket oldu. Bu nedenle ticari kullanıcılar arasında da bir numara. Ama Google tarafında sayısız 3. parti araç desteği de mevcut. Yani ihtiyacınız olan özelliğe bir şekilde ulaşmanız her zaman mümkün.

Geliştiriliyor!

Google Apps, iş yerlerinde gün geçtikçe daha fazla karşımıza çıkmaya başladı. Artık ücretsiz olmasa ve ticari e-posta adresleri için ayrıca maliyet getirse de gmail adresine sahip ev kullanıcıları açısından en iyi çözüm.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi