"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft’tan Xbox One Yaz Güncellemesi

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft tarafından yapılan son açıklamada Xbox One Yaz Güncellemesi’nin yapılacağı belirtildi.

Xbox One başta olmak üzere tüm oyun konsollarına özel bir ilgi gösteren Microsoft, yeni güncellemeleri yapmayı da ihmal etmiyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Xbox One Yaz Güncellemesi adı altında yeni bir güncellemenin sunulacağı belirtilirken, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar daha iyi bir oyun konsoluna sahip olabilecek.

Cortana!  

Xbox One Yaz Güncellemesi ile birlikte Xbox One’a gelecek en önemli yenilik Cortana olacak. Özellikle Windows 10 işletim sistemi ile birlikte asistana daha fazla önem vermeye başlayan Microsoft, bu özelliği Xbox One için de geliştirdi. Xbox One Yaz Güncellemesi ile birlikte kullanıcılar artık asistan kullanmaya başlayabilecek.

Kullanıcıların Cortana üzerinden artık müzik dinleme işlemlerinde dahi kontrol sağlayabileceği belirtilirken, oyun konsolunu kapatma sırasında bile direk sesli konut verilebilecek. Ayrıca Windows 10 işletim sisteminde yer alan mağazadaki uygulamaların da kullanılması Xbox One Yaz Güncellemesi ile birlikte mümkün olacak. Bu bakımdan kullanıcılar artık farklı uygulamaları da kullanma fırsatı elde edecek.

Xbox One Yaz Güncellemesi ile birlikte kullanıcıların performans açısından da önemli iyileştirmeler alacağı ifade edilirken, cihazdaki pek çok hatanın giderildiği de ifade edildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi