"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Microsoft'un CEO'sundan Kolay Olmayan İtiraf!

Sedat | 25 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, telefon piyasasında geride kaldıklarını açık yüreklilikle itiraf etti.

The Wall Street Journal'ın canlı konferans sonrasında olan açılış yemeğinde konuşan Nadella, kendisine yöneltilen sorulara tek tek cevap verdi. Sorular başlamadan kendisinin firamnın tlefon sektöründe başarısız olduklarını ifade etti. Her ne kadar telefon üretiminde istenilen olmadıysa da başka kategorilerde daha iyi ve daha emin olduklarını belirtti.

Bu farklı kategorilerin başında sanal gerçeklik yer almakta. Şuan yeni bir teknoloji olduğuna dikkat çeken Nadella, rakiplerinin de bu yönde iyi işler çıkardığını söyledi. Bir süre sonra sanal gerçekliğin çok fazla gelişme kaydedecek kategoriler arasında olacağını ifade etti. 

Aynı zamanda Windows Phone'ların dünya genelindeki piyasada \%1'in altında olduğunun farkında oldukarını söyleyen Nadella, her ne olursa olsun bu alana olan desteğin kesilmeyeceğini söyledi.

Firmaya ait Continuum özelliği sayesinde Windows 10 telefonla bilgisayarların bağlanabildiğini haberdar eden Nadella, küçük görülmemesi gereken bir özellik olduğunu ve müşterilerinin de bu özellşkten yana sıkıntılarının olmadığını belirtti.
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi