"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Minecraft’a Oculus Rift Desteği Geldi

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Minecraft sanal gerçeklik desteği ile birlikte çok farklı bir oyun deneyimi sunmayı başlıyor.

Farklı grafikleri ve oyun senaryosu ile milyonlarca oyuncunun oynamaya başladığı Minecraft piyasaya sunulduktan çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde büyük bir ilgi gördü. Oyun için gösterilen bu ilgi kısa süre içerisinde oyunun daha da yüksek bir oyuncu sayısına ulaşmasını sağlarken yapılan son açıklamalarda oyuna sanal gerçeklik desteğinin sunulacağı belirtildi. Facebook tarafından geliştirilen Oculus Rift desteği alacak oyun bundan sonraki süreç içerisinde artık sanal gerçeklik gözlükleriyle de oynanabilecek. Oyun içerisinde farklı aksiyonların bulunması sanal gerçeklik ile birlikte bu heyecanın daha da artmasını sağlayacak.

Oyun için geçtiğimiz günlerde Windows 10’A özel olarak güncelleme yayınlanırken Windows 10 için yayınlanan Bu güncellemeyle birlikte gerçeklik desteği de sunulmuş durumda. Üstelik yapılan açıklamalardan oyun için X box kumandası ve klavye desteğinin de sunulduğu belirtildi.

Gear VR Destekliyordu

Onun için daha önce yapılan geliştirmelerde Samsung tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Gear VR desteğinin verildiği belirtilirken kullanıcılar bu cihaz ile birlikte yine sanal gerçeklik deneyimi elde edebiliyor. Fakat destek çok sınırlı olduğundan dolayı tam anlamıyla sanal gerçeklik özelliklerinden yararlanılması mümkün değildi. Bu bakımdan yapılan son güncellemeler ile birlikte oyunda sanal gerçekliğin tüm heyecanını yaşamak mümkün.

Tanıtım için hazırlanan video ise şöyle;

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi