"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mısır'da Uber'den Şikayetçi!

Sedat | 14 Nisan 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en popüler taşıt çağırma uygulaması Uber'in başı şimdi de Mısır'daki taksicilerle derde girdi. Taksiciler Uber'in yasaklanmasını istiyor...

Uber, şimdiye kadar pek çok ülkede şimşekleri üzerine çekmiş durumda. Bazı ülkelerde devlet kuruluşları Uber'i teşvik etmeye çalışırken yerel taksiciler Uber'e karşı bayrak kaldırıyor. Mısırlı bürokratik kuruluşlar, Uber'i gereken lisanslara sahio sürücülere sahip olmadığı gerekçesiyle yasaklama kararı alsa da, son anda yapılan eylemler sonucunda yasağı iptal etti.

Mısır'daki kaynaklara göre, 42'den fazla Uber sürücüsü gereken ehliyetlere sahip değil. Hatta söz ettiğimiz sürücüler sahte özgeçmişler kullanarak Uber ile çalışmaya başladı.

Mısır Yüksek Mahkemesi Uber'e değil dolandırıcı sürücülere ceza verme kararı aldı. Zira Uber, söz edilen şöförlerin işlerine son vermekle beraber ve ABD'li şirket tarafından açılan onlarca davanın konusu oldu.

Uber'in en karanlık gecelerle mücadele ettiğini söyleyebiliriz. Zira kısa süre önce Yunan siyasetçiler Uber'in ülkelerinde faaliyetlerine son verme kararı almıştı. Ancak bunun fazlasıyla politik bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi