"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mitsubishi’nin Hedefi 2020

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mitsubishi tarafından yapılan son açıklamalarda markanın geleceği ile ilgili hedefleri paylaşıldı.

Son dönemlerde otomotiv sektörü elektrikli araçlara yönelirken, bir açıklama da Mitsubishi tarafından yapıldı. Mitsubishi tarafından yapılan açıklamalarda elektrikli araçlar ile ilgili çalışmalara başlandığı ifade edilirken, çalışmaların tamamlanarak araçların yollara çıkması için 2020 yılının hedeflendiği belirtildi.

2020’de Mitsubishi Yollarda!

Mitsubishi tarafından yapılacak üretimler ile birlikte yeni araçların 2020 yılı itibari ile yollara çıkacağı belirtilirken, bu tarihten sonra elektrikli araç seçeneklerinde Mitsubishi de olacak. Üstelik Mitsubishi tarafından geliştirilecek araçlar normal araçlar olmayacak ve SUV modellerinde elektrikli seçeneği bulunacak.

CEO’dan Umut Verici Açıklamalar

Mitsubishi için gündeme gelen bu bilgiler resmen açıklanmış durumda. Öyle ki Avustralya ziyareti sırasında açıklamalar yapan Mitsubishi CEO'su Osamu Masuko ziyaret sırasında elektrikli SUV müjdesini vermiş durumda. Bu bakımdan açıklamaların resmi ağızdan yapılması ile birlikte bu konuda herhangi bir soru işareti kalmamış durumda.

Menzili 400 Km Olacak

Mitsubishi SUV modelinin menzil bilgileri ile ilgili detaylar paylaşılırken, aracın tek bir batarya ile 400 km yapabileceği açıklandı. Bu bakımdan piyasadaki pek çok elektrikli araca göre aracın menzili de oldukça üstün durumda. Mitsubishi SUV modelinde pek çok yeniliğin de olması beklenirken, şu an için araç ile ilgili başka bir detay bilinmiyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi