"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mobil İnternet Kullanımı Yüzde 88 Arttı

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan son açıklamalarda mobil internet kullanımının artış gösterdiği ve yüzde 88 oranında bir yükseliş yaşandığı

Türkiye'deki internet ve mobil kullanım ile ilgili detaylı bilgi, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından açıklandı. Yapılan açıklamalarda sabit internet ve mobil internet kullanım oranlarının ciddi oranlarda artış gösterdiği belirtilirken normal internet kullanımındaki artış yüzde 46.9 mobil internet kullanımındaki artış ise yüzde 88 olarak tespit edildi.

Özellikle Türkiye'de 1 Nisan tarihi itibariyle mobil internet kullanımına olan ilgi daha fazla artarken bu tarihi itibariyle istatistiklere de bu durum yansıdı. Mobil internet kullanımı daha fazla kişi tarafından tercih edilirken yapılan son açıklama ile birlikte yüzde 88 olarak tespit edilen artış sektörde ciddi bir ivme yakalanmasını da sağladı.

Medyada Da Durum Benzer

İnternette yaşanan bu durum aynı zamanda medya da yer buldu. Medya takip Ajansı İnterpress tarafından yapılan araştırmada 2016 yılının başından itibaren 100 binden fazla haberin mobil internet kullanımı ile ilgili olduğı ve basında 2 bin 470 haber yazılı olarak yer aldığı ifade edildi.

Türkiye'de internet kullanımının yaygınlaştırılması adına ciddi yatırımlar yapılarak altyapılar güçlendirilirken kullanıcılar bu yeni hizmetlere oldukça ilgili gösteriyor. Açıklanan verilerde bu durum gözler önüne serilirken önümüzdeki dönemlerde de bu rakamların artış göstermesi bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi