"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mobil Oyunları Ebeveynler Daha Çok Oynuyor!

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mobil oyuncular ile ilgili Facebook tarafından yapılan araştırmalarda mobil oyun oynayanların yüzde 43’ünün ebeveynler olduğu ortaya çıktı.

Facebook üzerinden oynanan oyunlara pek çok kişinin özel bir ilgisi olurken kişiler size zaman geçirirken aynı zamanda oyunları oynayarak daha eğlenceli bir şekilde vakit geçirebiliyor. Konuyla ilgili yapılan son araştırmalarda ise oyun oynayan kişilerin daha çok ebeveynler olduğu ortaya çıktı.

12 Ülkede Araştırıldı

Yapılan araştırmalar 12 farklı ülkede gerçekleştirilirken mobil oyunların daha çok büyükler tarafından tercih edilmesi oldukça ilginç bir sonuç olarak ortaya çıkarıldı. 12 farklı ülkede gerçekleştirilen bu araştırmaya Türkiye de dahil edilirken Türkiye'de de benzer bir durumun yaşandığı açıklandı.

Türkiye'deki kullanıcıların büyük bir bölümünün yaş ortalaması yüksek kişilerden oluşurken bu kişiler internet sitesinde dolaşım yaptıktan sonra daha çok mobil oyunlar bölümünde oyun oynuyor.

Facebook'taki bu durum normal oyunlar için de geçerli halde.  Öyle ki yapılan bir diğer araştırmada Facebook gibi pek çok oyun servislerinin kullanıldığı ve kişilerin mobil oyunları daha çok sevdiği ortaya çıkarıldı. Artık bilgisayarlar ya da oyun konsollarında oyun oynamak eskisi kadar ilgi görmezken kişilerin özellikle sürekli yollarda vakit geçirmesi ve beklemesi mobil oyunların daha çok ilgi görmesini sağlıyor. Mobil oyunların daha pratik ve kolay erişilebilir olması bu konuda mobil oyunların daha fazla ön plana çıkmasını da sağlıyor.

  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi