"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mobilde Reklamları Engelleyebilirsiniz

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bilgisayarda ya da mobilde reklamları engellemek için en iyi seçeneklerden birisi Opera. İşte güncellenen Opera’nın yeni yetenekleri.

PC ve mobilde reklamları bloklamak Opera tarayıcısının bir güzelliği de dahili adblock uygulamasına sahip olması. Bu yeteneğe sahip ilk büyük masaüstü tarayıcısı olduğunu hatırlatalım. Dolayısıyla harici bir adblock uygulaması kurmakla uğraşmak zorunda değilsiniz, ki bu harici uygulamalar çoğu zaman baş ağrıtıcı olabiliyorlar. Opera, sayfaya önceden yüklenmeye çalışan rahatsız edici reklamları engellediği için, sayfalar çok daha hızlı açılıyor. Hız farkı \%90 oranına kadar yükselebiliyor.

Özellik Nasıl Açılır?

Adblocking özelliğini açmak için Opera’nın Ayarlar menüsünden “block ads” seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Dilerseniz bir beyaz liste oluşturarak, reklamların engellenmesini istemediğiniz web sayfalarını belirtebilirsiniz. Ayrıca reklamların bloklandığı sitelerde, reklamları görmek için engellemeyi geçici olarak kaldırabilirsiniz. Hız testi butonuyla, sayfanın ne kadar hızlı yüklendiğini de görebilirsiniz. Bu yetenek özellikle web sayfası yöneticileri için çok kullanışlıdır. Sayfanıza yüklediğiniz yazıların, görsellerin, reklamların sayfanızı ne kadar yavaşlattığını bu özellik sayesinde her an test edip kontrol altında tutabilirsiniz. Android cihazınızda, reklamları bloklamak isterseniz, Opera Mini tarayıcısını kurmanız yeterli. Daha sonra Ayarlar menüsüne gidip, Veri tasarrufu sekmesinden, Reklamları Engelle kutusuna tık atmalısınız. iOS kullanıyorsanız, reklamları Opera Turbo veri tasarruf modunda engelleyebilirsiniz. Alternatif olaraksa, iOS cihazınıza Opera VPN uygulamasını kurarak yine adblock yeteneğine ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi