"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Motorola Türkiye’ye Geliyor

Sedat | 26 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Türkiye'deki faaliyetlerinin yeniden başlatma kararı alan Motorola bu doğrultuda ilk modelleri ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanıyor.

Lenovo tarafından satın alındıktan sonra özellikle 2013 yılından itibaren Türkiye pazarına giriş yapmayan Motorola yeni satın alma ile birlikte yeniden yapılandırılmış durumda. Planlamaların da değiştirildiği bu satın alma ile birlikte artık Motorola Türkiye pazarında da yer alacak.

Türkiye pazarında yer alacak Motorola böylece daha fazla etkin olmanın yollarını ararken Türkiye pazarında Lenovo Moto adının kullanılması bekleniyor. Şirket ilk olarak Türkiye'de Moto G4 aile üyelerini satışa çıkarırken bu serinin ardından diğer modeller de Türkiye'de belirli aralıklarla satışa çıkarılacak. Bu bakımdan başlangıçta markanın en çok güvendiği seri olan Moto G4 ile iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Motorola Türkiye'deki mobil pazarından da yüksek bir pay almak istiyor.

Fiyatlar Yüksek Olabilir

Kısa süre içerisinde konuyla ilgili tanıtımların yapılarak cihazların Türkiye'deki satış noktalarında satışa çıkması beklenirken resmen yapılan açıklamalar ile birlikte bu durum kesinlik kazanmış durumda. Bu bakımdan bir iki hafta içerisinde cihazların satış mağazalarında yer alması bekleniyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından en çok merak edilen detaylardan bir tanesi cihazları satış fiyatı olurken satış rakamlarının 2000 TL civarında olacağı tahmin ediyor ediliyor. Bu bakımdan Türkiye'de üst segment olarak tabir edilebilecek telefonlar ile yarışacak Motorola bu alanda başarıya ulaşmak için oldukça sıkı bir mücadele verecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi