"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Mozilla'nın Firefox Focus yeni tasarımıyla iddialı!

Sedat | 2 Ekim 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Güncellenen Firefox Focus yeni tasarımı ve özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mozilla'nın Firefox Focus yeniden tasarlanması, arama önerilerini içerir. Tarayıcının gizlilik konusuna odaklanması nedeniyle arama önerileri varsayılan olarak kapalıt tutuyordu ancak yeni özellik ile birlikte arama önerileri de içerecek.

Mozilla, gizlilik odaklı bir mobil tarayıcı olan Firefox Focus'a hem iOS 12 hem de Google'ın en yeni mobil işletim sistemi Android Pie için bir versiyon verdi. Her iki versiyon da, her bir mobil platformun estetiğine uyması gereken unsurlar yer alıyordu.  iOS 12 için bir tanesi daha yuvarlak köşeli menülere sahiptir. Öte yandan, Android Pie için optimize edilmiş olan, özelleştirilmiş bir URL çubuğu ve basitleştirilmiş ayarlar menüsü ile birlikte gelir. Ek olarak, en yeni sürümler artık tarayıcıyı ana ekranlarında kullanma konusunda da ipuçları veriyor. Ayrıca, artık adres çubuğuna yazarken anahtar kelime önerme yeteneği ile geliyor.

Firefox Focus'tan bu yana iyi, gizlilik odaklı olarak oluşturulduğundan, arama önerileri özelliği varsayılan olarak kapalıdır. İstemiyorsanız, arama motorlarına kullanımınız ile ilgili herhangi bir veri sağlamak zorunda değilsiniz. Ancak özelliği açmak istiyorsanız, Ayarlar'a gidip açmanız yeterlidir. iOS'taysanız, favori bir web sitesini ayarlamak ve açmak ve tarayıcıyı başlatmak için Siri kısayollarını da kullanabileceksiniz. Güncelleştirilmiş Firefox Focus artık iTunes ve Google Play'de mevcut.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi