"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nexus'un Kaderi Belirlendi!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dün gerçekleşen Pixel telefonların tanıtımının ardından Nexus markasının akıbeti belli oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Google'ın, Nexus markasının üretiminin Pixel adı altında gerçekleşeği belirtmişti. Fakat bu sefer Pixel telefonların tanıtımının yapılmasının ardından Nexus markası hakkında netliğe kazanacak bir konuşma yaptı. 
Dün akşam yapılan Google etkinliğinde yeni Pixel telefonları tanıtımı gerçekleşti.

 Ancak merak konusu olan bir konu vardı Nexus'un sonunun gelip gelmediği. Her ikisinin de neslinin devam edeceğini düşünenler için fazla heyecanlı olmamaları gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü Nexus markasının yerini tam anlamıyla Pixel sahip olmuş durumda. 

Yapılan bir açıklama doğrultusunda firma, gelecekteki planlarına Nexus markasıyla devam etmeyeceği şeklinde. Böylelikle anlaşılan o ki, Google bundan sonra yeni Pixel markasına odaklanacak. Böylece Nexus, piyasaya sürülen Nexus 5X ve Nexus 6P ile veda etmiş oluyor. Neyse ki Google'ın bu eski Nexus modellerini kullananları tamamen terk etmeyeceğinin müjdesini verebiliriz. Konuyla ilgili Google Temsilcisi "mevcut Nexus kullanıcılarını müşteri desteği ve yazılım güncellemeleri ile desteklemeyi sürdüreceğiz" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bunlarla beraber aynı zamanda Pixel ve Pixel XL modellerinin daha önce Nexus Sailfish ve Marlin adı altında geleceği iddia edilmişti. Fakat bu iddianın yalan olduğu kısa bir süre içinde ortaya çıkmıştı. Bu iddiaların yanı sıra Nexus markası tarih oluyor diyebiliriz. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi