"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nintendo Sony’i Geçti

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go’nun milyonlarca oyuncuya ulaşmasının ardından Nintendo'nun piyasa değeri oldukça yükselirken bu konuda uzun zamanın ardından Sony Nintendo tarafından geçildi.

Pokemon Go adı verilen oyunun piyasaya sunulmasının ardından kısa süre içerisinde dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaşılırken bu oyuncu ile birlikte piyasa değeri oldukça yükseldi. Nintendo’nun piyasa değerinin yükselmesi uzun zamandan beri geride kaldığı Sony’i geçmesini sağlarken hisse başına markanın değeri 280 dolar oldu.

2010 yılından beri en yüksek değerlere ulaşan Sony’i geride bırakmayı başardı. Her ne kadar iki marka özellikle oyun konsolları alanında birbiriyle rakip olsa da sunduğu oyun ile büyük bir ilgi toplayan Nintendo bu sayede önemli bir avantajı da elde etmiş durumda.

40 Milyon Doları geçti

Piyasa değeri ile ilgili yapılan son açıklamalarda Nintendo’nun 40 milyar doları geçtiği belirtilirken, bu değer Nintendo’nun Sony’i geçmesini sağladı. 2010 yılından itibaren büyük bir avantaj sağlayan Pokemon GO Nintendo’nun uzun zamandan beri yapmaya çalıştığı çıkış için iyi bir avantaj sağladı. Fakat bu durum geçici olabileceği de konuşuluyor. Zira Pokemon Go’nun etkisinin bitmesinin ardından değer kaybı yaşanması da söz konusu. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi