"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nintendo'da Pokemon GO Rüzgarı Kesildi!

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go oyununun piyasaya sunulmasının ardından borsada yüksek değerlere ulaşmaya başlayan Nintendo'nun yükselişi durdu.

Pokemon Go adı verilen oyunun piyasaya sunulması yapımcı firmaya ciddi anlamda bir katkı sağlamıştı. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda piyasaya değerinin yeni oyun ile birlikte 7.2 milyar dolar arttığı belirtilirken bu hızlı artışın durduğı ve özellikle piyasa değerlerinde düşüş görülmeye başladığı öğrenildi.

Japonya'da gerçekleştirilen ve tüm dünyayı etkisi altına alan oyun her ne kadar bugüne kadar gelen süreç içerisinde firmaya ciddi bir katkı sağlamış olsa da bu durum piyasada yeni tartışmaların yaşanmasına da yol açmıştı. Pek çok kişi Nintendo’nun yaşadığı bu çıkışın sürekli olmayacağı ve belirli bir süre sonra firmanın düşüşe geçeceği yönünde yorumlar yaparken büyük bir kısım da firmanın bu durumdan oldukça karlı çıkacağı ve piyasa değerini daha da arttıracağını savunmuştu.

Konuyla ilgili gelen son bilgilerde ise özellikle son seansta yüzde 10.’luk bir düşüş görüldü. Nintendo hisselerinde yaşanan bu düşüşün ardından tartışmalar farklı bir boyuta taşınırken bundan sonraki süre içerisindeki firmanın piyasada nasıl bir yol izleyeceği de merak edilmeye başlandı.

Yapılan yeni geliştirmeler ile birlikte 35 farklı ülkede oynanmaya başlanan Pokemon GO kullanıcıların hala büyük bir istekle ve heyecanla oyunu oynamasını sağlıyor. Fakat Nintendo için en büyük tehlikelerden bir tanesi oyun içerisindeki heyecanın bir süre sonra sona erecek olabilmesi. Zira pokemonların yakalanması ile birlikte kullanıcıların yavaş yavaş bu oyundan vazgeçmeye başlayacağı ve oyunu bırakacağı tahmin edilirken bu durum kuşkusuz hisse değerlerine ciddi bir zarar verebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi