"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nintendo’dan Korsan Pokemon GO Avı!

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon Go piyasaya sunulduktan sonra özellikle Çin gibi ülkelerde sahte Pokemon Go uygulamaları sunulmaya başlandı.

Pokemon Go oyunun kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşması ve dünya genelinde büyük bir popülerlik kazanması, pek çok kişiyi de harekete geçirdi. Bu popülariteden yararlanmak isteyen kişiler sahte Pokemon Go uygulamaları ile kişilerin uygulamaları telefona indirmesini sağlarken, bu durum pek çok kişinin mağdur olmasına yol açtı. Henüz Yeni Zelanda, Avustralya, Amerika, İngiltere, İtalya, Portekiz ve İspanya'da erişime açılan ve bu ülkeler dışında oynanması resmi olarak mümkün olmayan oyun, bu ülke sınırları dışında çoktan çıkmayı başarırken, Türkiye’de b ile milyonlarca oyuncu Pokemon Go oynuyor. 

Fakat belirtilen ülkeler dışında oynamak isteyen kişilerin mutlaka piyasada yer alan .apk dosyalarını kullanması gerekiyor. Bu durum da piyasada pek çok virüslü Pokemon Go uygulamasının olmasına yol açıyor.

Sunucular Çöktü!

Pokemon Go oyununun aşırı şekilde tutması ve belirtilen sınırların dışına çıkması sunucularda ciddi sorunlar yaratırken, çoğu zaman aşırı yoğunluk nedeniyle oyuna erişim sağlanamadı. Hem bu sebepten dolayı hem de virüslü uygulamalar nedeniyle Pokemon Go için Nintendo av başlattı. Bu konuda piyasadaki .apk dosyalarının dağıtımını önlemeye çalışan Nintendo’nun bu konuda ne kadar başarılı olacağı da merak ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi