"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nissan’dan Elektrikli Yarış Arabası

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Nissan tarafından yapılan son tanıtımlarda geleceğin elektrikli yarışçısı olarak tanımlanan yeni bir model görücüye çıkarıldı.

Elektrikli otomobillerin gelecekte kullanımına kesin gözüyle bakılırken pek çok marka şimdiden elektrikli modellerini üretmeye başladı. Konu ile ilgili yeni bir tanıtım Nissan tarafından yapılırken geleceğin elektrikli otomobili olarak lanse edilen otomobil oldukça üstün özelliklere sahip durumda. Elektrikli otomobillerin yüksek özelliklerde ve performansta olması yarış alanlarında da elektrikli otomobillerin kullanılmasını sağlayacak.

Yeni otomobilde hem iç hem de dış tasarımda oldukça farklı özellikler görülürken, özellikle F1’den esinlendiği bariz bir şekilde belirtiliyor. Gövdesinden yukarıya doğru açılan kapılarıyla kanatlı bir tasarıma sahip olan otomobilde 1+2 oturma düzeni tercih edilmiş. Daha çok bir jet uçağını aldıran otomobil tasarımı ve dış görünümüyle oldukça ilgi çekerken yapılan tanıtımlarda özelliklerinden ziyade tasarımı daha çok şaşırttı.

Araçta çift elektrikli motor kullanılırken motorlar 268 beygir güç ve 706 Nm tork üretiyor. Araç ile ilgili yapılan testlerde aracın 0’dan 100 km hıza 5 saniyeden daha az bir sürede ulaştığı belirtilirken aracın maksimum hızının 185 km/s olduğu belirtildi.

Yapılan tanıtımlarda araçta yer alacak pil teknolojisi ile ilgili bilginin verilmemesi bu konuda pek çok soru işareti yaratırken önümüzdeki dönemlerde çalışmaları yapılarak seri üretime geçilmesi planlanan aracın daha kapsamlı bir şekilde tanıtılması da bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi