"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nokia 8, Amiral Gemisi Olma Yolunda İlgiyi Üzerine Çekmeyi Başardı!

Sedat | 6 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Nokia 9, bu yıl HMD Global'in ilk gerçek amiral gemisi olma yolunda yoğunlaşırken yeni sızıntılar şimdi Nokia 8'in en önemli amiral gemisi düzeyi olduğuna dikkat çekiyor.

Telefon sektörüne geri dönüş yapan Nokia'nın yeni model telefonları herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor.Çin'den yeni gelen bilgiler, Nokia 8'in bir iris tarayıcı ile piyasaya çıkacağını ve çerçeve küçültmeyen bir ekran da oynatılabileceğini gösteriyor.

Çin sitesi CNMO, Nokia 8'in pazarlama materyalini ve görüntülerini tasarım ayrıntılarını göstererek sızdırdı. Nokia 8, USB Type-C bağlantı noktası ve akıllı telefonun alt kenarındaki çift hoparlörlerin yanı sıra, çerçeveli olmayan bir tasarımla sportif olarak görülüyor. 

Başka bir görüntü de sol taraftaki akıllı telefonun arkasında benzersiz ince dikey kamera şeridi gösteriyor ki Nokia 8'de görülen önceki söylentilerle aynı çizgide olmayacak bir şey.

Akıllı telefon aynı zamanda sportif bir iris tarayıcı olarak tanıtılıyor ve Nokia 9'a gelmesi için cezbedilmiş bir şey var. Bütün bunlar Nokia 8'in bu yıl açılacak gerçek amiral gemisi olacağını ve Nokia 9'un olmayacağını önermiş gibi görünüyor.

Telefonun adı ne olursa olsun, Nokia amiral gemisi cihazının en kısa sürede bu ay piyasaya çıkması bekleniyor. IP68 su geçirmez olması, çift SIM yuvaları desteklemesi ve bir parmak izi tarayıcı olması bekleniyor. 

Akıllı telefonun 5,3 inç QHD ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca 4 GB veya 6 GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 835 SoC (bazı söylentiler 8GB'lık bir RAM varyantına bile işaret ediyor) tarafından destekleniyor ve microSD kart yuvasıyla 64 GB dahili depolama birimini destekliyor.

Akıllı telefon arkadan 13 megapiksel çift kamera ayarı ve 13 megapiksel ön kamera bulunuyor. Boyutların 151.55x73.7 mm'de olması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi