"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nokia Android Smartphone 2017 Serisi İşlemcileri Sızdı!

Sedat | 13 Temmuz 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni bir sızıntının bildirildiğine göre 2017'de çıkacak tüm Nokia akıllı telefonlardaki işlemcileri açığa çıktı. Tüm detaylar haberimizde yer alıyor..

HMD Global'in çok sızdırılmış amiral gemisi Nokia 9'un duyurulmasını beklerken, başka ve yeni bilgiler gelmeye başladı. Bazı işlemciler daha önce Sızıntılara rağmen, yeni bilgiler, şirketin bu yıl da ileride bir bütçe segmenti teklifi başlatacağını gösteriyor.

Sızdırılan bilgilere göre, Baidu, Nokia 7, Nokia 8 ve Nokia 9'da Çinli bir web sitesinde bulunan Snapdragon 630, Snapdragon 660 ve Snapdragon 835 SoC'ler tarafından sağlanan bilgiler, NokiaPowerUser'ı işaret ediyor.

Piyasaya çıkan Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'daki işlemcileri zaten biliyoruz. Yeni sızıntı, bir Snapdragon 202 SoC veya bir MediaTek işlemci özellikli bir bütçe segmenti Nokia 2 akıllı telefonun varlığına işaret ediyor.

Hatırlayacağınız gibi Nokia 9, Snapdragon 835 SoC'yi önceki sızıntılarla paketlemeye başladı. Özellikle akıllı telefon için son zamanlarda sızdırılmış vakalar, çift kamera kurulumunun varlığını teyit etti ve kavisli bir tasarıma sahip olacağını belirtti.

Diğer şartnamelerde, Nokia 9 amiral gemisinden Android 7.1.1 Nougat'ın kullanıma sunulması ve 5.3 inçlik QHD (1440x2560 piksel) ekran kullanılması bekleniyor.

Akıllı telefon, maksimum 8 GB RAM'e bağlanan Snapdragon 835 SoC ile çalışacak şekilde yönlendirildi. Nokia 9, 64 GB dahili depolama birimi ile donatılmıştı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi