"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nokia’dan SnapDragon 820’li Telefon Geliyor

Sedat | 18 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bugüne kadar özellikle Windows Phone işletim sistemine yönelik üretimlerin yapıldığı Nokia’da Android’e yönelin gösterilirken, iki yeni modelin piyasaya sunulacağı açıkla

Nokia tarafından iki farklı model için üretimin yapılacağı belirtilirken, iki model ile birlikte Nokia Android ile piyasaya giriş yapacak. İki farklı model ile piyasaya girecek Nokia’nın bu konuda en önemli kozu ise SnapDragon 820 işlemcinin kullanılacak olması.

SnapDragon 820 modeli sonrasında sadece tek bir model çıkarken, SnapDragon 821 olarak adlandırılan bu model şu ana kadar hiçbir telefonda kullanılmadı. Bu bakımdan Nokia işlemci konusunda oldukça iyi bir seçim yaparken, telefonda yer alacak diğer özelliklerin de yüksek olacağı belirtildi. Telefonlarda 2K destek sağlayan ekranların bulunacağı ve SnapDragon 820 ile destekleneceği ifade edilirken, Nokia uzun aradan sonra ilk defa bu kadar iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapacak.

Ekranlar Farklı Olacak

SnapDragon 820 işlemcilerin olacağı telefonlarda ekran büyüklüklerinin 5.2 ve 5.5. inç olacağı açıklandı. Aynı zamanda işletim sisteminde de yapılacak değişiklik ile birlikte telefonlarda Android 7.0 çalıştıracak.  Bu açıdan da Nokia işletim sisteminde de son sürümü tercih ederek, kullanıcılara iyi bir telefon deneyimi sunacak.

Z-Launcher ara yüzü ile gelecek telefonlar, böylece farklı bir ara yüz ve kullanım sağlayacak.  Telefon modelleri ile ilgili gelen son bilgilerde 2016’nın son aylarında modellerin piyasaya çıkartılacağı da belirtildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi