"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Note 7 Benchmark Sonuçları Açıklandı

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy Note 7, dün yapılan tanıtım ile resmen duyurulurken, telefonun benchmark sonuçları da açıklandı.

Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte piyasaya yeniden iddialı bir şekilde giriş yapan Samsung yeni telefon modeli ile birlikte benchmark sonuçlarında da iddiasını göstermiş oldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Samsung Galaxy Note 7 için yapılan testlerde telefonun yüksek puanlar aldığı görülürken, bu test sonuçları da paylaşıldı.  S Pen gibi farklı özellikleri ile daha etkili ve donanımlı bir şekilde piyasaya giren Samsung’un yeni modeli Samsung Galaxy Note 7, aldığı puanlar ile birlikte AnTuTu ve GFXBench uygulamalarında iPhone 6s Plus'ı geçmeyi başardı.

AnTuTu Puanı

AnTuTu testinde 145.143 puan alan Samsung Galaxy Note 7, 3D’de 57.747, ara yüzde 43.080, CPU’da 31.847 ve RAM’de 12.469 puan almayı başardı.  

GFXBench Puanı

Samsung Galaxy Note 7 için GFXBench testinden ise T-Rex HD on-screen bölümünde 53 FPS ve Manhattan on-screen bölümünde ise 29 FPS değerleri kayıt altına alındı. Bu değerlerde iPhone 6S Plus öne geçerken, bu durum Full HD olması.

Samsung Galaxy Note 7 için son olarak ise Geekbench bekleniyor. Bu konuda önümüzdeki günlerde güncel raporların paylaşılması ile birlikte rekabetteki son durum görülmüş olacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi