"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Nvidia 2. Çeyrekte Zirve Yaptı

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Nvidia tarafından yapılan son açıklamalarda farklı alanlarda yapılan yatırımlar ve piyasaya sunulan yeni ürünler ile birlikte 2016 yılının ikinci çeyreğinde rekor seviyel

2016 yılının ikinci çeyreğinin geride bırakılması ile birlikte pek çok marka ikinci çeyrek rakamlarını paylaşırken bu konuda açıklama yapan firmalardan birisi de Nvidia oldu.

Marka tarafından yapılan açıklamalarda 2016’nın ikinci çeyreği itibariyle mali durum detaylı bir şekilde belirtilirken ikinci çeyrek ile birlikte rekor seviyelere çıkılması gözlerden kaçmadı. Özellikle otomotiv sektörü gibi kendi alanının dışındaki alanlara da yatırım yaparak farklı alanlar üzerinden gelir elde etmeye çalışan Nvidia’nın bu konuda başarıya ulaştığı görülürken pek çok sektörde yüzde bin seviyesine varan gelir artışları görüldü.

Nvidia Geliri Ne Kadar?

Nvidia tarafından yapılan açıklamalara göre ikinci çeyrek itibariyle 1.43 milyar dolarlık bir gelir elde edildi. Yüzde 24’lük bir artış ile birlikte bugüne kadar elde edilen en yüksek gelir seviyesine ulaşmayı başaran firma üstelik faaliyet karını da arttırmayı başardı.

Faaliyet karındaki artış çok daha yüksek olurken yüzde 317 oranında bir artışının yaşandığı belirtildi. Bu artış sonucunda ise firmanın faaliyet kârı 317 milyon dolar olarak tespit edildi. Yaşanan bu gelir firmanın hisse senetlerinin değerlenmesini sağlarken yıl genelinde yüzde 700 olarak değerlenen hisse senetlerinde 0.40 dolarlık bir değer belirlendi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi